Pradinio gaivinimo ir automatinio išorinio defibriliatoriaus svarba

Pradinio gaivinimo ir automatinio išorinio defibriliatoriaus svarba

Gyvenimas yra trapus, o neatidėliotina pirmoji pagalba gali išgelbėti gyvybę. Pradinis gaivinimas yra pirmas ir pagrindinis žingsnis kai žmogus staiga netenka sąmonės ir nustoja kvėpuoti. Pradinis gaivinimas susideda iš širdies masažo ir dirbtino kvėpavimo. Šie veiksmai yra esminiai, jie užtikrina, kad į kraują patektų deguonies ir jis būtų išnešiotas po visą kūną. Nuo šių veiksmų yra neatskiriamas ir automatinis išorinis defibriliatorius (AID), kuris yra skirtas atkurti normalų širdies ritmą. Šis prietaisas yra nepakeičiamas įrankis gelbstint gyvybes, sutrikus širdies veiklai. CardiAid defibriliatorius sukurtas taip, kad būtų kiek įmanoma paprastesnis ir aiškesnis, kad prietaiso naudojimas nesukeltų dvejonių ir šokas nelaimės ištiktam asmeniui būtų suteiktas maksimaliai greitai. CardiAid naudoti yra visiškai saugu. AID suteikia šoką tik tuo atveju, jei po atliktos analizės nustatoma, kad jis yra reikalingas.

Daugelyje viešų vietų yra AID, tačiau kaip praktika rodo, jų galėtų būti dar daugiau. Laiku panaudotas AID gali išgelbėti gyvybę. Pradinis gaivinimas ir AID yra neatskiriami gyvybės gelbėjimo instrumentai, greitas ir tikslus šių instrumentų panaudojimas gali išgelbėti gyvybę. Svarbu ne tik turėti AID, bet ir žinoti kaip juo naudotis, nebijoti ir nepasimesti lemtingą minutę.

 

1. Greitas reagavimas. Nepasimetimas tokiose situacijose gali išgelbėti žmogaus gyvybę.

2. Tinkamas širdies masažas (120k/min., paspaudimų greitis) ir laiku pritaikyta defibriliacija, palaikys krujotaką iki kol atvyks profesionalūs medikai.

3. Kvalifikuota pagalba. Reikia suprasti, kad pradinį gaivinimą ir defibriliaciją gali atlikti bet kas, nebūtina būti medicinos specialistu. Visuomenės švietimas šioje srityje yra svarbus, nes kiekvienas gali tapti gyvybės gelbėtoju.

 

 

 

Grįžti į tinklaraštį