Turniketai

Turniketai


Masyvus kraujavimas yra intensyvus ir greitas kraujo netekimas, pažeidus arterijas ar didelį tinklą venų, taip pat gali būti ir miksuotas variantas, todėl sakyti, kad masyvų kraujavimą galite atskirti kai pulsuoja ir teka šviesiai raudonas kraujas yra klaidinga. 

Masyvus kraujavimas atsiranda dėl įvairių priežasčių, įskaitant sunkias traumas autoįvykių metu, šautinės bei durtinės žaizdos, nelaimingi atsitikimai kuomet nutraukiamos galūnės žemdirbystėje ir pan. Kraujo netekimas yra pavojingas, nes masyvus kraujavimas gali sukelti greitą organizmo šoko būklės vystymąsi. Kraujo netekimas sumažina kraujotaką į vidaus organus ir smegenis ir tai lemia deguonies ir maistinių medžiagų trūkumą, ko pasekoje žmogus gali mirti. 

Laikas nuo masyvaus kraujavimo iki mirties priklauso nuo įvairių veiksnių, tokių kaip kraujavimo intensyvumas, individuali žmogaus sveikatos būklė, uždelstas kraujavimo stabdymas turniketu. kartais mirtis gali įvykti per kelias minutes ar netgi sekundes. Dėl to masyvus kraujavimas yra labai pavojingas ir reikalauja skubios medicininės pagalbos. 

Žinoti, kaip teisingai suteikti pirmąją medicinos pagalbą ir mokėti naudotis turniketu gali būti vienintelė gelbstinti priemonė traumos ar nelaimės metu.

Turniketas yra medicininis prietaisas, naudojamas stabdyti masyvų kraujavimą iki tinkamesnės medicininės pagalbos gavimo.


pav. 1. CAT gen7 


pav. 2. TMT turniketas

pav. 3 Sich turniketasTurniketo naudojimas yra būtinas, kad laiku užkirsti kelią didesniam kraujo netekimui iki kol nukentėjusysis pasieks gydymo įstaigą ir gaus specializuotą chirurginę pagalbą. Svarbu paminėti, kad turniketo naudojimas turi būti naudojamas atsakingai ir tik situacijose kuomet stebimas masyvu kraujavimas (kraujo bala po nukentėjusiuoju, trykštanti kraujo srovė iš galūnės, kumščio dydžio krešulys yra lygus pusei litro kraujo, todėl reikėtų įvertinti šalia esančius kraujo krešulius, krauju permirkę rūbai ir pan.) tačiau jei nežinote ar tam tikroje situacijoje reikia dėti turniketą atsakymas paprastas - BŪTINA. Tai yra laikinas sprendimas, bet reikėtų pabrėžti jog iki 2 valandų uždėtas turniketas yra visiškai saugus ir galūnė bus išgelbėta. Ilgalaikis (6 val. ir ilgiau) turniketo uždėjimas gali sukelti rimtesnes pasekmes, tokias kaip audinių pažeidimas, galimi kraujagyslių ir nervų sužalojimai, galūnės amputacija.

Laiku panaudotas turniketas gali išgelbėti gyvybę. Šiuo metu rinkoje yra begalės turniketų, tačiau ne visi jie yra kokybiški, mes remdamiesi savo ilgamete patirtimi bei brolių Ukrainiečių kruvina patirtimi sudarėme sąrašą turniketų kuriuos Jums rekomenduojame įsigyti:

  1. CAT gen7 (spausti čia)
  2. TMT turniketas (spausti čia)
  3. Sich turniketas (spausti čia)

Taip pat mūsų parduotuvėje galite įsigyti jungčių turniketą:

  1. (spausti čia)

pav. 4 AAJT-S jungčių turniketas


Esant poreikiui galime organizuoti mokymus kaip naudotis visomis medicininėmis priemonėmis. Daugiau informacijos info@parakomanai.lt

Grįžti į tinklaraštį