Individualus pirmosios pagalbos rinkinys (IFAK)

Individualus pirmosios pagalbos rinkinys (IFAK)

Individualus pirmosios pagalbos rinkinys (angl. Individual First Aid Kit, IFAK) — asmeninė pirmosios pagalbos (traumų) vaistinėlė, kurią sudaro priemonės, skirtos potencialiai mirtiniems sužeidimams sutvarkyti kaip galima greičiau.

  • Turniketas (4 turiniketai tavo kojytėm ir rankytėm, ir penktas — pagalba draugui. Išgelbėsi draugui gyvybę — gausi medalį). Veiksmingiausi turniketai susideda iš užveržimo diržo, malūnėlio ir jo fiksatoriaus. Šiuolaikiniai turniketai gaminami pramoniniu būdu. Be brangių skirtingų generacijų turniketų rinkoje gausu ir abejotino patikimumo padirbinių, kuriais, neišbandžius lauko sąlygomis (šaltyje, didelėje drėgmėje, purve ir pan.), pasikliauti nereikėtų. Stipriau veržiant lūžta neoriginalių turniketų malūnėliai, kitos plastmasinės detalės, atsisega diržai, todėl jų naudojimas kažkam daugiau nei mokymo tikslams — nepateisinamas. Norime Jums pateikti mūsų rekomenduojamų turniketų sąrašą: 

CAT gen7 (spausti čia)

TMT turniketas (spausti čia)

Sich turniketas (spausti čia)

Šie turniketai rekomenduojami ne tik mūsų, bet ir kariaujančių brolių ukrainiečių.  • Kraujavimą stabdančios (hemostatinės) priemonės. Hemostatinės medžiagos — tai ypatingo sausumo ir didelį paviršiaus plotą sudarančios medžiagos, skatinančios kraują krešėti net jei jis paveiktas kraują skystinančiais vaistais. Rinkoje yra įvairiausių hemostatinių tvarsčių, tačiau mes Jums galime pasiūlyti šiuos:

ChitoGauze XR PRO (spausti čia)

Kadangi vieno tvarsčio kaip teisybė niekuomet neužteks, mes rekomenduojame tolimesnį tamponavimą atlikti su paprastu tvarsčiu: 

H&H tamponavimo tvarstis (spausti čia)

Juk svarbiausia teisinga tamponavimo technika.


  • Nazofaringinis vamzdelis (angl. Nasopharyngeal Airway, NPA). Iš medicininės gumos ar plastiko pagamintas tuščiaviduris vamzdelis buku galu, skirtas atverti nesąmoningo ar sunkiai kvėpuojančio nukentėjusiojo kvėpavimo takus. 

Šiuo metu prekyboje neturime, bet pažadame greit sulauksite naujienų apie mus pasiekusius nazofaringinius vamzdelius.


  • Okliuzinis krūtinės ląstos tvarstis (angl. Chest Seal, CS). Orui ir skysčiams nepralaidus tvarstis, skirtas užsandarinti atviras krūtinės ląstos žaizdas, kad oras nepatektų į krūtinės ląstą, nespaustų plaučio ir nesukeltų kvėpavimo nepakankamumo. Mūsų siūlomi tvarsčiai:

Dviguba okliuzinio tvarsčio pakuote H-VENT (spausti čia)

Vienguba okliuzinio tvarsčio pakuotė H-VENT (spausti čia)


  • Dekompresinė adata (angl. Chest Dart, Chest Decompression Kit, Air Release System, ARS). Pakankamai ilga adata, ant kurios užmautas kateteris, skirtas orui, susikaupusiam krūtinės ląstoje, išleisti. Rinkinys naudojamas, kai pagal žaizdos pobūdį (šautinis, durtinis, skeveldrinis sužalojimas, girdimas šnypštimo garsas) galima įtarti vadinamą įtampos arba ventilinį pneumotoraksą (oro patekimą per žaizdą, kuris, šiai veikiant kaip vožtuvui, negali pasišalinti į aplinką, kaupiasi krūtinės ląstoje ir spaudžia plautį, todėl sparčiai progresuoja kvėpavimo nepakankamumas). Pas mus galite įsigyti dviejų tipų adatas:

Dekompresinė adata TPAK 14G (spausti čia)

Dekompresinė adata TYTEK 14G (spausti čia)


  • Elastinis tvarstis su spaudimo elementu. Dar kitaip žinomas kaip izraelietiškas tvarstis. Pramoniniu būdu gaminamas įvairaus pločio didelio elastingumo austinės medžiagos tvarstis, turintis sterilią medžiagos pagalvėlę kraujui sugerti ir spaudimo elementą geresniam užveržimui užtikrinti. Mes galime pasiūlyti tvarstį ne tik į jūsų IFAK`ą, bet ir civiliam naudojimui t.y. vaistinėlių papildymui:

Elastinis spaudžiamasis tvarstis (izraelietiškas) 15 cm (spausti čia) bei 10 cm (čia)

Baltos spalvos spaudžiamasis tvarstis (izraelietiškas) 10 cm (spausti čia)

 

  • Papildoma tvarsliava (angl. Field Dressing), plėšomas pleistras. Suslėgta ir vakuume supakuota tvarsliava ir vyniojamas 1–2 colių pločio kokybiškas pleistras žaizdų sutvarkymui, užtamponavimui ir/arba perrišimui antru etapu. Šiuo metu neturime prekyboje, bet sekite naujienas…

  • Pirmos pagalbos antklodė (angl. Space Blanket, Blizzard Survival Blanket). Antklodė, apsauganti nukentėjusįjį nuo aplinkos temperatūros poveikio. Atminkite: Bendras kūno atšalimas (hipotermija) — vienas iš tyliųjų žudikų mūšio lauke, nes sutrikdomos organizmo gynybinės reakcijos, kraujo krešėjimas. Deja, mažų anklodžių šiuo metu neturime, tačiau galime pasiūlyti Blizzard trauma anklodę, į IFAK`ą gal ir netilps, bet kuprinėje savo vietelę manome tikrai ras:

Blizzard trauma blanket (spausti čia)


  • Traumų žirklės (ne traumoms daryti ar nagams karpyti, o rūbams karpyti :) ) 

PIRANHA traumų žirklės didelės (spausti čia) bei mažos (čia)

  • Akies apsauginis dangtelis greit pasirodys prekyboje (ARBA NE)

Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į IFAK`o sudėjimą, atmink — kiekvienas karys atsidaręs tavo IFAK`ą turėtų lengvai rasti priemones. Ten neturėtų būti papildomo smulkaus inventoriaus, tokio kaip saldumynai ar baterijos, tvirtinamas jis turėtų būti tokioje vietoje, kad esant reikalui galėtum jį pasiekti viena ranka, tačiau netrukdytų atlikti įprastų procedūrų. Mūsų rekomenduojamas IFAK`as:Matuza-tactical IFAK dėklas (spausti čia)

Taip pat IFAK’e turėtų būti galiojančios ir nepraplėštos priemonės, nes jos gali kažkam išgelbėti gyvybę. Jeigu turniketas buvo panaudotas mokymų metu, jis jokiais būdais negali atgulti šalia naujų nenaudotų priemonių tavo individualiam pirmosios medicinos krepšelyje.

Visko daug ir viskas svarbu, BET prieš perkant ar tuo labiau pradedant naudoti, reikia išmokti tai daryti. Jei patriotinio ir meilės artimui jausmo vedini visa tai kažkokiu būdu nusipirksite, susikrausite į IFAK’ą ir pasidėsite jį ant pečiaus — naudos nebus jokios. Ginklas ginklinėj nenaudingas, o nemokšos rankose pavojingas. Taip pat ir su IFAK’o turiniu. Pradėsite kaišioti vamzdelius ir adatas kada nereikia ir kur nereikia — bus tik blogiau. Todėl būtina IFAK’e turėti tokią įrangą, kuria pats ir jūsų padalinio draugai moka naudotis. O jei nemokate naudotis, bet norėtumėt tai padaryti, tuomet susisiekite su mumis info@parakomanai.lt

Grįžti į tinklaraštį